Anonim

Kovbojský kůň oblíbený pro Belmont Stakes

Autor: VICTORIA HEUER

5. června 2009

„Run for the Carnations“konečně dorazil a v sobotu 6. června bude poslední etapa Triple Crown - také známá jako Belmont Stakes. Dlouho očekávané oznámení o tom, zda Rachel Alexandra, klisnička, která 16. května zvítězila v Preakness Stakes, poběží v Belmontu, bylo konečně oznámeno tento týden, když jeden z jejích majitelů, Jess Jackson, řekl, že do ní nebude přihlášen, ale že být na „zasloužené dovolené“, než znovu závodit.

To je zklamáním pro mnoho fanoušků působivé Rachel Alexandry, která si jako první klisnička odnesla domů výhru Preakness Stakes za 85 let. Ale Rachel Alexandra má za sebou náročný rok, kdy od března závodila ve čtyřech odstupňovaných sázkách - a všechny vyhrála. Jackson uvedl, že Rachel Alexandra může 27. června běžet v soutěži Mother Goose Stakes, závod o klisny, který se koná také na závodišti Belmont Racetrack. Mezitím Rachel Alexandra relaxuje a těší se z reflektorů, s nadcházejícím rozšířením v časopise Vogue.

Když Rachel Alexandra není v běhu pro Belmont, jsou dveře dokořán otevřené, aby Mine That Bird zvítězil. Jackson osobně zavolal trenérovi Mine That Bird, Chipovi Woolleyovi, aby mohl zabezpečit Calvina Borela jako jezdce Mine That Bird. Borel, žokej, který byl na palubě Rachel Alexandry pro vítězství Preakness a byl by ji znovu nasedl na Belmont, pokud by byla přihlášena, vezme Mine That Bird přes Belmont Stakes 6. června. Borel byl také jezdcem pro vítězství v Kentucky Derby 2. května, kdy tehdy neznámý Mine That Bird vyhodil konkurenci vítězstvím o délce 6 3/4, což je nejširší rozpětí od roku 1946, kdy si Assault vzal vítězství o osm délek.

Ačkoli přidání Rachel Alexandry v Belmontu by zvýšilo vzrušení z běhu, stále se z toho stává zvlášť elektrizující rok v koňských dostizích. S Borelem, který zvítězil ve dvou etapách Triple Crown, na dvou různých koních - klisničce jako nikdo, která byla viděna po celá desetiletí, a relativně neznámém kovbojském koni - tento třetí a poslední závod v sérii Triple Crown, známý jako „The Test of Champions“pro svou náročnou trať dlouhou 1,5 míle nadchne fanoušky dostihových závodů po celé zemi.